سفارش گل و گیاه آپارتمانی
تهران ، پاسداران
شنبه تا جمعه: 08:00 الی 17:00
سیتروس گل   اجرای فضای سبز  

فضای سبز معنی و مفهوم‌های متفاوتی برای افراد مختلفی می‌تواند داشته باشد. برای افرادی که در آپارتمان زندگی می‌کنند یک معنا و برای افرادی که در خانه‌های ویلایی زندگی می‌کنند معنای دیگری خواهد داشت. از طرفی اجرای فضای سبز در موقعیت‌های مختلف از اصول خاص خود پیروی خواهد کرد و تفاوت‌هایی هر چند جزئی با یکدیگر خواهند داشت. در ادامه این مقاله به طور مفصل به اجرای فضای سبز تحت شرایط مختلف و ارائه ایده‌هایی جذاب خواهیم پرداخت.

فضای سبز چیست؟

فضاهای سبز در واقع سطوحی از زمین‌های مسکونی و شهری هستند که بر اساس اصول و طراحی‌های خاص با استفاده از انواع پوشش‌های گیاهی پوشیده می‌شود تا بتوان محیط را از جنبه‌های مختلفی همچون زیباشناختی، رفاه و آرامش بهبود بخشید. در طراحی و اجرای فضای سبز اهداف مختلفی دنبال می‌شود که به مقدار زیادی به نوع فضای سبز بستگی خواهد داشت. در این نوشتار منظور از فضای سبز بیشتر فضای سبز مسکونی در آپارتمان‌ها و ویلا است.

مراحل طراحی فضای سبز

مرحله اول: شناسایی منابع، نیازها، مروری بر طرح ها و قوانین فرادست
مرحله دوم: تحلیل منابع و نیازها و تطبیق آن ها با قوانین فرادست(این عمل منجر به تعیین اقدامات امکان پذیر خواهد شد)
مرحله سوم: تطابق اقدامات امکان پذیر با شرایط محیطی مکان برای طراحی فضای سبز ویلا و آپارتمان های مسکونی
مرحله چهارم: بسط و طراحی طرح(تدوین الگوها، بسط الگوها با توجه به شرایط موجود و تهیه طرح راهبردی، بسط طرح راهبردی با توجه به نیازهای درونی هر فعالیت و تهیه طرح کلیدی، بسط طرح های کلیدی با در نظر گرفتن جزییات و تهیه طرح)

img_divider

طراحی فضای سبز در بالکن یکی از راهکارهایی است که بسیاری از افراد برای زیبا تر کردن خانه های خود از آن بهره می گیرند
بام ها یکی از بهترین قسمت های خانه برای به کارگیری طراحی فضای سبز داخل آپارتمان هستند. بام ها به دلیل فضای باز بیشتری که دارند بیش از همیشه می توانند محل اجرای ایده های سبز شما باشند.
وجود یک فضای سبز دلباز و چشم نواز در محیط زندگی می تواند آرامش وصف ناپذیری را به شما انتقال دهد بنابراین بهتر است در هنگام طراحی فضای سبز تراس و پاسیو و بالکن و …

روف گاردن یا بام سبز

طراحی فضای سبز روف گاردن نوعی از فضای سبز است که بر روی سقف ساختمان‌ها اجرا می‌شود. بام سبز به گونه‌ای طراحی شده است مزایای زیادی به شرح زیر دارد:

  خانه خود را با یک باغ زیبا گسترش دهید
  به حفظ انرژی کمک می‌کند
 طول عمر بام را افزایش می‌دهد
 کیفیت هوا را بهبود می‌بخشد
  به کاهش صدا کمک می‌کند

انجام کلیه امور گل و گیاه ( برادران مرادی ) تماس ۰۹۱۲۷۹۵۳۶۰۱
Call Now Buttonتماس و مشاوره رایگان۰۹۱۹۶۸۲۴۶۳